جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

یکی از مسیرهایی که می‌تواند به اقامت دائم و نهایتاً شهروندی کانادا منجر شود، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر هست. چنانچه مایل هستید از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر وارد کانادا شوید، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در کانادا آشنا شوید.

به‌طورکلی چنانچه کارفرمایی بخواهد فردی غیر کانادایی را به استخدام خود درآورد، ابتدا باید ثابت کند که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی موردنظرش در کانادا (چه در استان محل فعالیت آن شرکت و چه در سایر استان‌ها، چه از میان کانادایی‌ها، دارندگان اقامت دائم و سایر اتباع خارجی دارای اجازه کار قانونی) بیاید.

در این صورت چنانچه کارفرما درنتیجه پست نمودن آگهی‌های استخدام در جراید شناخته‌شده و وب‌سایت‌های مربوطه نتواند فرد موردنظر خود را بیابد، ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید. البته در این راه لازم است ثابت شود که چگونه فرد موردنظر دارای صلاحیت‌هایی است که در سایر متقاضیان کانادایی موجود نبوده که خواهان کار در آن فرصت شغلی هستند.

همچنین میزان حقوق در نظر گرفته‌شده برای آن شغل می‌بایست منطبق با پایه حقوقی میانگین آن شغل در کانادا باشد. چنانچه کارفرما تمامی این موارد را رعایت نموده و همچنان نیازمند جذب نیروی خارجی موردنظر باشد، وی می‌بایست سندی به نام LMIA یا «ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادایی» نیز دریافت کند. برای  کسب اطلاعات بیشتر در زمینه LMIA  این مقاله را بخوانید

روش پیشنهاد شغلی (جاب آفر) روشی است که به افرادی که پس از انجام حداقل یک سال کار تمام‌وقت در کانادا در مشاغلی در طبقه‌بندی مشاغل سطوح 0 (مدیریتی)، A (مشاغل در سطح کارشناسی) و یا  B(مشاغل در سطح سرپرستی، فنی و یا صنعتی با شرایط مشخص) فعالیت نموده باشند اجازه می‌دهد تا در صورت احراز امتیاز بین 50 الی 200 و در بعضی موارد تا 600 امتیاز (در صورت دریافت نامه انتخاب استانی) لازم اقدام به تقاضا برای دریافت اقامت دائم کانادا نمایند.

خبر مهم: در حال حاضر برنامه های جدید مهاجرت کاری: جاب آفر آتلانتیک (AIPP)  و جاب آفر مناطق کم جمعیت (RNIP) معرفی شده است، که با داشتن جاب آفر، نیازی به دریافت LMIA ندارید. کاریابی در کانادا در این استان ها به صورت تخصصی در این موسسه انجام می پذیرد. میتوانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه های جدید مهاجرت کاری با مشاورین و کارشناسان مجموعه در تماس باشید.