ویزای هنرمندان اتریش و اقامت دائم اتریش

افرادی که قصد دارند از طریق ویزای هنرمندی اتریش اقامت این کشور را به دست بیاورند می بایست بتوانند سابقه فعالیت در رشته های هنری را اثبات نمایند، به نحوی که بتوانند نشان دهند که از راه هنر امرار معاش می نمایند و قادر خواهند بود که ماهیانه 2 تا 3 هزار یورو از آن درآمد داشته باشند. این فعالیت ها می تواند از عرضه و فروش آثار هنری باشد و یا اثر هنری ثبت شده که حق امتیاز آن فروخته شده و هنرمند هر ماهه مبلغی در حدودی که بیان شد بابت آن دریافت می نماید. اثبات این موضوع نیز می تواند با ارائه عکس های مختلف از آثار به فروش رفته و اسناد احتمالی آنها و یا قرارداد اجاره و یا فروش امتیاز اثر باشد. توصیه می شود هنرمندانی که قصد اخذ اقامت اتریش از این طریق را دارند حتما دارای درآمدی در حدود بیان شده باشند، چرا که پس از ورود به اتریش و اخذ اقامت این کشور درآمدی از طرف دولت نخواهند داشت و زندگی آنها با عرضه و فروش آثار هنری آنها قابل گذران خواهد بود. فرصت های شغلی متعدد برای هنرمندان در رشته های موسیقی ، نمایش ، سینما ، کاشی کاری ، معرق ، نویسندگی ، عکاسی ، نقاشی ، مجسمه سازی ، گرافیک ، کاریکاتور ، نگارگری و سفال گری ، قالی بافی ، مسگری هنری ، خطاطی و تذهیب وجود دارد که امکان مهاجرت آسان و اقامت دائم را میسر می سازد . اقامت هنرمندی در اتریش برای هنرمندانی که چه به صورت مستقل و چه به صورت غیر مستقل فعالیت می کنند ، قابل پذیرش است .

دولت اتریش درآمد هنرمند وارد شده به این کشور را تا 2 سال چک می نماید تا اطمینان پیدا کند که وی از درآمد کافی برای زندگی در اتریش برخوردار است.

مدارک لازم:

اخذ ویزای هنرمندان اتریش و مهاجرت به اتریش از این طریق نیازمند داشتن شرایط و ارائه مدارک و سوابقی است تا از طریق آن بتوان ویزای اقامتی اتریش را دریافت نمود. این مدارک می بایست دقیق و مستند باشند تا مورد قبول سفارت واقع شوند و در غیر این صورت ممکن است منجر به ردی پرونده و در نتیجه ریجکتی ویزا شوند. مدارک مورد نیاز ویزای هنرمندان اتریش به شرح زیر میباشد:

1- اثبات توانایی کسب درآمد ماهیانه 2 تا 3 هزار یورو در اتریش

2- گواهی تمکن مالی

3- ارائه قراردادهای کاری

4- اثبات هنرمند بودن متقاضی از طریق سوابق کاری درخشان و شناخته شده

اقامت هنرمند وارد شده وهمراهان وی (همسر و فرزندان زیر 18 سال) به اتریش در ابتدا اقامت موقت و قابل تمدید بوده و پس از 5 سال اقامت به همراه کار در اتریش می تواند درخواست اقامت دائم اتریش را داشته باشد و پس از آن نیز در صورت رعایت مقررات لازم و طی روند اداری، موفق به اخذ پاسپورت اتریش خواهد شد.