اقامت از طریق تمکن مالی اتریش

اقامت از طریق تمکن مالی اتریش

اخذ مجوز اقامت اتریش از روش تمکن مالی که در معنی به آن اجازه اقامت بدون اجازه اشتغال یا در اصطلاح اتریشی Niederlassungsbewilligung – ausgenommen Erwerbstätigkeit” ” می گویند به افرادی اختصاص دارد که بتوانند نشان دهند که دارای در آمد از محل کسب و کار و سرمایه گذاری می باشند. در این روش متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت اتریش نشان دهند که برای زندگی در این کشوربدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی است که اثبات آن از راههای زیر امکان پذیر میباشد:

1- دارای سپرده بانکی و اثبات واریز ماهانه سود

2- دارا بودن سهام شرکت ها و کارخانه ها و اثبات واریز سود آن ها

3- اجاره نامه ملک به عنوان منبع در آمد

نکته قابل توجه در این روش این است که شما تنها باید دارایی خود را در حساب بانکی در ایران نشان دهید و برای اخذ اقامت حتی نیازی به انتقال این پول به کشور اتریش نمی باشد.

شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اتریش به شرح زیر می باشد:

1- شخص باید نشان دهد که مبلغ 22 هزار یورو در حساب خود در ایران دارد. این مبلغ هر ساله توسط دولت اتریش اعلام می شود و ممکن است هر سال تغییر کند.

2- شخص باید اثبات کند که ماهیانه مبلغی بین 2،500 تا 3،000 یورو درآمد دارد. این درآمد می تواند از طریق حقوق بازنشستگی، درآمد حاصل از دارایی ها، سهام شرکت، اجاره املاک و امثال این موارد به دست آید.

شرایط ذکر شده برای هر یک اعضای خانواده باید برآورده شود و در واقع پرونده اعضای خانواده به صورت مستقل بررسی می شود.

نکته قابل توجه در این روش این است که شخص مجور کار در اتریش را ندارد، اما امکان خرید ملک و سرمایه گذاری فراهم می باشد. این روش برای افرادی که منابع مالی کافی در اختیار داشته و نیازی به کار کردن در اتریش ندارند، مناسب می باشد. همچنین این امکان فراهم است با سرمایه گذاری یا خرید ملک در اتریش کسب درآمد نمایند. در ابتدا اقامت یک ساله اعطا می شود که برای یک سال دیگر نیز قابل تمدید می باشد. سپس یک اقامت سه ساله برای شخص صادر می گردد و پس از پایان سال پنجم می توان برای اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نمود.