ویزای کار اتریش

ویزای کار در اتریش و راه های اخذ آن

برای کار در اتریش نیاز به اخذ ویزای کار در اتریش هست. در ادامه سه روش برای اخذ این ویزا توصیه می شود.

ویزای کار در اتریش از طریق پیشنهاد کار

در این روش، کار در اتریش، نیاز به یک پیشنهاد شغلی از یک کمپانی یا شرکت اتریشی می باشد که برای جذب متقاضی ابتدا باید این شغل به مدت ۳ ماه در کشور اتریش آگهی شود،  اگر کسی خواستار آن نشد به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود و باز هم اگر کسی خواستار این شغل نشد کمپانی یا شرکت می تواند برای جذب متقاضی مورد نظر برای شغل مذکور برای مدت یکسال اقدام کند که طبق شرایط فوق این روش بسیار دشوار است و داشتن مدرک لیسانس و تخصص و مهارت لازم برای متقاضی الزامی است.

ویزای کار در اتریش از طریق تحصیل در اتریش

در این روش فرد به راحتی می تواند از طریق تحصیل به کشور اتریش وارد شود و بر اساس قوانین کشور اتریش پس از اتمام تحصیلات تا یکسال فرصت دارد که به دنبال کار بگردد و در صورت یافتن شغل می تواند با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار در اتریش به راحتی در این کشور کار کند.

 ویزای کار در اتریش از طریق ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار در اتریش از طریق سیستم امتیاز بندی است ( PBS )  و مدت آن ۶ ماه است. برای کسب این ویزا فرد باید از ۱۰۰ امتیاز، ۷۰ امتیاز را کسب نماید سپس به متقاضی این فرصت داده می شود که به کشور اتریش وارد شده و به دنبال کار بگردد. فرد پس از یافتن کار می تواند کارت قرمز سفید قرمز دریافت کند که مجوز اقامت و کار در اتریش می باشد. فرد با پرداخت مالیات می تواند پس از ۳ سال کار، اقامت دائم کشور اتریش را اخد نماید.

متخصصین و مهندسین با تجربه و حرفه ای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا درصورت ارائه مدارک معتبر زبان انگلیسی (مانند آیلتس و تافل) و یا آلمانی میتوانند برای جست و جوی کار در اتریش و یا همان ویزای جاب سیکر اتریش درخواست دهند.

ویزای جاب سیکر اتریش به شما این امکان را می دهد تا برای کار در اتریش اقدام کنید با این تفاوت که تنها 6 ماه برای یافتن کار مورد نظر وقت دارید، باید دارای مدرک زبان و سابقه کار مناسب باشید. مهندسین و متخصصین ایرانی برای ویزای جاب سیکر باید شرایط لازم را داشته باشند و سپس از طریق سفارت اتریش در تهران اقدام کنند. این ویزا به شما اجازه میدهد تا به صورت قانونی به مدت 6ماه برای زندگی در اتریش اقدام کرده و در این مدت شغل مناسب خود را پیدا کنید در این صورت متقاضی باید تمامی الزامات درخواستی کارفرما را داشته باشد و بتواند ویژگی ها، تخصص و مهارتش را نشان دهد.