ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به گردشگران و تنها با هدف گردشگری اجازه ورود به خاک کانادا را می‌دهد. ویزای توریستی یا ویزای موقت TVR-Temporary Resident Visa به دارنده این اجازه را می دهد که با توجه به مدت زمان پاسپورت متقاضی، به صورت نامحدود به این کشور وارد شود و در هر بار ورود، تا 6 ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند. ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، تا یک ماه پیش از اتمام تاریخ پاسپورت، باطل می شود. اعتبار ویزای مولتی کانادا معمولا تا پایان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود و از آنجایی که حداکثر اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال است به این ویزا در ایران، ویزای 5 ساله کانادا نیز گفته می‌شود.

شرایط ویزاي توریستي کانادا، مواردی است که توسط سفارت کانادا تعیین شده است و اگر شرایط ویزای توریستی کانادا را نداشته باشید، ریجکت می شود.

در ذیل به مدارک اصلی اشاره می کنیم :

ملک: شما باید مدارک مربوط به کلیه اموال غیر منقول خودتان ( ویلا، آپارتمان، زمین یا باغ ) که مطابق اسناد رسمی ایران به نام شما می باشد را ارائه نمائید.

شغل: شما باید نشان دهید که دارای شغل موجه و قابل قبول هستید و گواهی و مدارک مربوط را ارائه نمائید.

توانایی مالی: اداره مهاجرت کانادا انتظار دارد که افراد متقاضی ویزای توریستی کانادا، توان مالی کافی داشته باشند تا از عهده مخارج متعارف در زمان حضور در کانادا برآیند. میزان این توان در جداول “تمکن مالی” و “بودجه سفر” اداره مهاجرت مشخص گردیده است.

سابقه سفر: برای افسر مهاجرتی کانادا که عهده دار بررسی تقاضای شماست، بسیار مهم است که سفرهای توریستی متنوعی در پاسپورت شما قید شده باشد.

از یک طرف ویزاهای لیبل دار که در پاسپورت زده می شود ( مثل سنگاپور – کره – ژاپن – استرالیا ) و از طرف دیگر سفر هایی که مقصد آن کشورهای اروپائی بوده، بیشتر نظر افسر مهاجرتی را به خود جلب می نماید.

انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در یکی از VACهای VFS  نسبت به انجام آن اقدام نماید. به بیان دیگر درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام انگشت نگاری رسمیت نیافته و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد. تمام مسافرین بین ۱۴ تا ۷۹ ساله باید اطلاعات بیومتریک را به جز در موارد پناهندگی باید ارائه دهند، البته برای متقاضیان پناهندگی محدودیت سنی بالا وجود ندارد. انگشت نگاری انجام شده تا ۱۰ سال در فایل شخصی متقاضی باقی مانده و دارای اعتبار خواهد بود.