برنامه تجربه کبکی

PEQ

 

مهاجرت به کانادا به روش تجربه کار کبکی PEQ

برنامه تجربه کبکی (PEQ) یکی از برنامه های مهاجرتی استان کبک است که از اتفاق اداره مهاجرت کبک برای آن اولویت ویژه قائل است و در حال حاضر یکی از بهترین و سریعترین راههای مهاجرت به کانادا محسوب میشود  به جهت اینکه مهاجرت به کانادا از روش PEQ و مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان کوتاه تری نسبت به بقیه پلن های مهاجرتی کانادا انجام می پذیرد.

متقاضیان اخذ اقامت کانادا از روش پی ای کیو میبایست ، ظرف ۳۶ ماه گذشته مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا مدرک دکتری و یا دیپلم آموزش های فنی و یا مدرک فنی با بیش از ۱۸۰۰ ساعت آموزش را اخذ نموده باشند و یا ظرف ۶ ماه آینده یکی از این مدارک را بتوانند اخذ نمایند.

در روش دیگر متقاضی باید یکسال سابقه کار فول تایم در کبک را داشته باشد که در اینصورت نیزمیتواند برای این روش اقدام نماید.

و در هر دو روش متقاضی باید نشان دهد که به صورت موفقیت آمیز کسب دانش زبان فرانسه (B2) را در موسسات آموزشی کبک به انجام رسانده است. البته افرادی که به فرانسه تحصیل کرده اند مستثنی هستند. البته مهم نیست که در زمان اقدام فرانسه می دانید یا خیر. می توانید برای تحصیل به موسسه انگلیسی زبان بروید و هم زمان با تحصیل در کلاسهای فرانسه شرکت کنید تا بتوانید در امتحان فرانسه نمره بی ۲ را بدست آورید.

مزیت های  مسیر PEQ در حین تحصیل:

– زمانی که اجازه تحصیل را دریافت می کنید، همراه با تحصیل اجازه کار پاره وقت (20 ساعت در هفته) دارید.

– در زمان تعطیلات بین ترم (تعطیلات تابستانی و زمستانی) می توانند به طور تمام وقت کار کنید.

– در زمان خاتمه تحصیل می توانید به اندازه مدت زمان اجازه تحصیل خود، به همان اندازه اجازه کار بعد از تحصیل دریافت کنید.

– مزیت بسیار مهم که در رابطه با این نوع مهاجرت وجود دارد و طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است ، داشتن اجازه کار برای همسر فرد متقاضی است. در اینصورت هم برای اخذ اقامت کمک شایانی مینماید و هم اینکه میتوانند برای هزینه های زندگی ، کمک شایانی به خانواده خود بکنند.

– فرزند(ان) تان می توانند به طور رایگان در مدارس دولتی انگلیسی و یا فرانسوی زبان در کبک تحصیل کنند.

– و بزرگترین مزیت این برنامه این است که با توجه به اینکه افراد در رشته های مفید با طول دوره حداقلی راهنمایی می شوند پس از فراغت از تحصیل و دریافت اقامت شرایط مناسبی در بازار کار دارند و بسیار موفق تر از مهاجرینی هستند که  بدون آمادگی از ایران به کانادا مهاجرت می کنند.

مدارک تحصیلی مورد تایید در برنامه  PEQ

1-  لیسانس

2-  فوق لیسانس

3-  دکتری

4-  دیپلم فنی کالج  DEC

5- دیپلم فنی کالج های تخصصی DEP

هزینه و شهریه

در این روش مهاجرت به کانادا و استان کبک ، هیچ گونه کمک هزینه تحصیل و یا زندگی از طرف دولت به شخص متقاضی تعلق نخواهد گرفت و تمام هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا توسط خود فرد پرداخت میگردد. میانگین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا برای یک نفر حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار کاناداست و به ازای هر نفر از افراد دیگر خانواده ، ۸ تا ۱۰ هزار دلار نیز اضافه میگردد.

نکته آخر:

اکثر شرایط ذکر شده ، مختص به استان کبک نمیباشد و درسایر ایالات کانادا نیز امکان پذیر است. افراد میتوانند با توجه به شرایطی که گفته شد ، دوره های تحصیل (حداقل دوره 8 ماهه) خود را در ایالت مورد نظر بگذرانند و در نهایت با رعایت ضوابط همان ایالت، برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ایرجاب در تماس باشید.