دانشجویی استرالیا

ویزای 500

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت تحصیلی است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد به  منظور تحصیل تمام وقت در یک مؤسسه‌ی آموزشی معتبر، در استرالیا اقامت داشته باشید.

تغییرات روند درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

از ابتدای جولای 2016 روش درخواست ویزای تحصیلی استرالیا تغییرات اساسی کرده است که به شرح زیر است :

درخواست ویزای تحصیلی استرالیا برای همه مقاطع تحصیلی به صورت آنلاین امکان پذیر است . در این روش طی چندین مرحله اطلاعات لازم وارد می شود و در انتها به صفحه پرداخت ختم می شود . مدارک مورد نیاز نیز باید آپلود شود .

دیگر بحث subclass های مختلف برای مقاطع تحصیلی متفاوت از بین رفته است و تمام ویزاهای دانشجویی subclass 500 هستند .

با اینکه بحث assessment level ها براساس کشورها ازبین رفته است ، اما حساسیت مدارک مالی و رعایت برخی موارد در دال بر واقعی بودن هدف فرد به عنوان دانشجو و ادامه تحصیل همچنان وجود دارد .

نیاز به انجام آزمایشات پزشکی نیست مگر برای رشته های خاص مانند رشته هایی که کار بالینی در بیمارستان دارند و یا رشته های آموزشی ای که در ارتباط با کودکان و دانش آموزان باشند .

همچنان ویزا های استرالیا از طریق سیستم الکترونیکی (بعداز تاریخ نوامبر2012) به صورت نامه کتبی به متقاصیان ارسال می شود و نیازی به درج لیبل ویزا در پاسپورت نیست .

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا ، بستگی به مدت دوره تحصیلی دارد .

اعتبار ویزا برای دانش آموزان مدارس ، رشته های کارشناسی و ارشد معمولا تا دو ماه بعد از تاریخ اتمام درس می باشد .

در مورد مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا به علت احتمال طولانی شدن پروژه تحقیقاتی دانشجویان ، مدت اعتبار ویزای شش ماه بیشتر از دوره تحصیل است .

ویزای تحصیلی استرالیا حداکثر تا 5 سال صادر می شود مگر در شرایط خاص مثلا برای رشته های پزشکی و یا معماری که طول مدت تحصیل 6 سال است.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

تصمیم نهایی بیشتر پرونده های ویزای تحصیلی استرالیا بین یک تا سه ماه مشخص می شود . در پاره ای از موارد این مدت بیشتر می شود که به علت طولانی شدن چک امنیتی برای برخی متقاضیان است .

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

سفارت استرالیا جهت بررسی پرونده در خواست ویزای تحصیلی استرالیا وجهی به نام visa application fee دریافت می کند که در صورت رد ویزا قابل برگشت نمی باشد . مقداراین مبلغ به شرح زیر است :

متقاضی اصلی ( دانشجو ) : مبلغ 550 دلار استرالیا

همراه بالای 18 سال ( همسر ) : مبلغ 410 دلار استرالیا

همراه زیر 18 سال ( فرزند ) : مبلغ 135 دلار استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

از ۱ جولای ۲۰۱۶ هزینه های زندگی در استرالیا بشرح زیر می باشد:

دانشجو یا گاردین: ۲۰ هزار دلار استرالیا

همسر و یا والدین: ۱۰ هزار دلار استرالیا

فرزند: ۳ هزار دلار استرالیا

درصورتیکه فرزند همراه دانشجو می بایست در مدرسه تحصیل کند هزینه های تحصیل در مدرسه حداقل ۸ هزار دلار در سال می باشد که این رقم باید در مدارک نشان داده شود.

هزینه تحصیل در استرالیا – شهریه

هزینه تحصیل در استرالیا نسبتا زیاد می‌باشد اما با توجه به کیفیت آموزشی و وجود دانشگاه‌های برتر در استرالیا ، ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

هزینه تحصیل درمقطع دبیرستان : از۶ هزار دلار در سال

هزینه تحصیل در استرالیا درمقطع لیسانس : از ۱۵ هزار دلار در سال

هزینه تحصیل در مقطع فوق‌ لیسانس : از۱۸ هزار دلار در سال

هزینه تحصیل در استرالیا درمقطع دکترا : از۲۰ هزار دلار در سال

ده دانشگاه برتر استرالیا در سال 2019

10دانشگاه مک کواری

دانشگاه مک کواری یکی از موسسات علمی برتر استرالیا در آموزش عالی می باشد که به خاطر میزان بالای فارغ التحصیلان شاغل خود در رتبه 120-111 جهانی قرار گرفته است.

9 دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند که از نظر ارتباطات قوی خود در صنعت و بازرگانی یکی از برترین دانشگاه های استرالیا می باشد، به خاطر اشتغال فارغ التحصیلان خود در رتبه 110-101 جهانی قرار گرفته است.

بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند، هم اکنون در پارلمان استرالیا و یا در زمینه های روزنامه نگاری، گزارشگری و غیره در حال فعالیت می باشند.

8 دانشگاه  RMIT

دانشگاه RMIT یکی از موسسات آموزش عالی شناخته شده در سطح جهانی می باشد که شهرت زیادی در زمینه تکنولوژی، طراحی و کارآفرینی دارد. این دانشگاه امسال توانست از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در رتبه 85 قرار بگیرد. دانشجویان این دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی در زمینه های مهندسی، فیلم سازی، علوم پایه و غیره مشغول به کار شده اند.

7دانشگاه  ANU

دانشگاه ملی استرالیا که همواره جزء 5 دانشگاه برتر استرالیا بوده است یکی از برترین مؤسسات جهان در زمینه تحقیقات و آموزش بوده و امسال توانست با صعود 11 پله ای در رتبه 73 جهانی قرار گیرد.

6- دانشگاه  UTS

دانشگاه UTS  که 30 سال پیش تأسیس شد، رتبه 10 در بین 50 دانشگاه جوان دنیا را به خود اختصاص داده است. از نظر اشتغاال فارغ التحصیلان در سال 2019 این دانشگاه در رتبه 64 جهانی قرار دارد. آمار به دست آمده نشان می دهد 78 درصد استرالیایی هایی که از مقطع کارشناسی این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند طی 4 ماه توانسته اند کار پیدا کنند.

5- دانشگاه  Monash

به عنوان بزرگترین دانشگاه استرالیا، Monash نیز در لیست 100 دانشگاه برتر جهان و همچنین 8 دانشگاه برتر استرالیا یا Group of 8 می باشد. این دانشگاه  بیش از 150 رشته در گرایش های متفاوت ارائه می کند.

دانشگاه Monash از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در رتبه 59 قرار دارد و 20 پله نسبت به سال گذشته صعود کرده است.

4دانشگاه  UQ

دانشگاه UQ همواره در بین برترین دانشگاه های جهان بوده است و یکی از 3 دانشگاهی است که عضو گروه 21 (شبکه ای از دانشگاه های پیشرو در زمینه تحقیقات) و همچنین یکی از اعضای اصلی Group of 8 می باشد. از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در سال 2019، UQ در رتبه 48 جهانی قرار دارد.

3 دانشگاه  UNSW

این دانشگاه در سال 1949 در سیدنی تأسیس شد و امروزه بیش از 250,000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند. فارغ التحصیلان UNSW جزء گزینه های مورد علاقه کارفرمایان استرالیایی هستند و به همین دلیل است که این دانشگاه توانسته از این نظر رتبه 28 را به دست آورد و همچنین دومین دانشگاه استرالیا در این رتبه بندی باشد. از جمله فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه نخست وزیر کنونی استرالیا، اسکات موریسون را می توان نام برد.

2- دانشگاه  Melbourne

این دانشگاه که در پایتخت فرهنگی استرالیا، ملبورن واقع شده است محل تدریس بیش از 4 تن از نخست وزیران و فرمانداران استرالیا بوده و در استرالیا در رتبه 1 قرار دارد.

دانشگاه Melbourne هم اکنون از نظر اشتغال فارغ التحصیلان در رتبه 6 جهانی قرار دارد.

1- دانشگاه   Sydney

در انتهای این لیست به دانشگاه سیدنی و برترین دانشگاه استرالیا می رسیم که در رتبه 5 جهانی اشتغال فارغ التحصیلان قرار دارد. از سال 1850، دانشگاه سیدنی برترین دانشگاه استرالیا بوده و امروزه بیش از 400 رشته را ارائه می دهد.

در صورتی که شما نیز متقاضی تحصیل در استرالیا، ثبت نام در یکی از این دانشگاه ها و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می باشید، با ما تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره ما در خصوص دریافت پذیرش از دانشگاه های استرالیا، هزینه های تحصیل در استرالیا و چگونگی دریافت ویزای دانشجویی استرالیا بهره مند شوید.