ویزای تحصیلی

در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان تحصیل در خارج از کشور افزایش یافته است و دریافت ویزا نیز یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود. در واقع، دانش‌آموزان و دانشجویانی که علاقه‌مند به تحصیل در موسسات آموزشی خارج از کشور هستند، پس از پشت سر گذاشتن مراحل اولیه مانند انتخاب کشور، دریافت پذیرش و… وارد مرحله نهایی پروسه پذیرش و به عبارتی درخواست ویزای تحصیلی می‌شوند.

از مزایای ویزای تحصیلی می توان به امکان بالای اخذ آن می باشد. در صورتی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه کشور مقصد شوید به احتمال خیلی زیاد ویزا خواهید شد.

از دیگر مزایای آن می توان به امکان تبدیل آن به ویزای کاری بعد از اتمام تحصیل اشاره کرد. بدین ترتیب که بعد از اتمام تحصیلات به شما مدتی برای پیدا کردن کار فرصت داده می شود. در صورتی که بتوانید به کار مشغول شوید می توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی این است که در بسیاری از کشورها شما در حین تحصیل امکان کار را نیز دارید. مدت ساعتی که در روز می توانید کار کنید از قبل مشخص شده است.

برای اینکه بتوانید بهترین دانشگاه و کشور مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید به شما توصیه می کنیم ابتدا مطالب مربوط به هر کشور را مطالعه کنید وسپس با مشاوران ما تماس بگیرید. مشاوران موسسه ایرجاب با سابقه درخشان در زمینه اخذ انواع ویزا آماده ارائه هرگونه خدمات در این زمینه می باشند.